Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


 

INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 01.01.2021 r. DZIAŁA RÓWNIEŻ NOWA STRONA INTERNETOWA ŚLĄSKIEJ WOJEWÓDZKIEJ KOMENDY OHP
POD ADRESEM:

https://ohp.pl/nasze-jednostki/wojewodzkie-komendy-ohp/slaskie

 


 

PREFERENCJE-SPRAWA KLUCZOWA

P_S_L.jpg

Doradczyni zawodowa z Młodzieżowego Centrum Kariery w Katowicach Elżbieta Marcinkowska przeprowadziła 28 października warsztaty w ostatnich klasach technikum miejscowego Zespołu Szkół Budowlanych, w ramach szkolnej akcji „Poznaj swoje preferencje zawodowe”.

Główną ideą warsztatów było uświadomienie młodym ludziom, iż znajomość i świadomość własnych zainteresowań i upodobań odgrywa kluczową rolę w projektowaniu przyszłości zawodowej. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, dlaczego warto znać samego siebie, swoje cechy charakteru, swoje zainteresowania i zdolności oraz skąd czerpać o nich wiedzę. Doradczyni zachęcała młodzież do zbadania swoich preferencji i kompetencji zawodowych, gdyż owa znajomość w znaczącym stopniu wpływa na decyzje życiowe i zawodowe. Prowadząca przedstawiła również korzyści, jakie płyną z posiadania zainteresowań i pasji, a także pokazała ich szeroko rozumianą rolę w życiu każdego człowieka. Podkreśliła, że zainteresowania są nie tylko siłą napędową naszego życia, ale nadają mu również sens i cel, dają radość i satysfakcję, stwarzają nowe perspektywy, sprzyjają nawiązywaniu znajomości, zwiększają wiarę w siebie. Bilans wiedzy o samym sobie to bardzo ważny element w planowaniu działań związanych ze zdobywaniem wykształcenia, planowaniem własnej kariery zawodowej oraz poszukiwaniem zatrudnienia na rynku pracy, na którym oprócz wykształcenia, liczy się również m.in. samodzielność, elastyczność i kreatywność pracownika.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info