Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


 

INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 01.01.2021 r. DZIAŁA RÓWNIEŻ NOWA STRONA INTERNETOWA ŚLĄSKIEJ WOJEWÓDZKIEJ KOMENDY OHP
POD ADRESEM:

https://ohp.pl/nasze-jednostki/wojewodzkie-komendy-ohp/slaskie

 


 

PRACA Z EUROPIE Z EURES

P_E_58.jpg

27 października doradca EURES ze Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Katowicach spotkał się z młodzieżą ostatnich klas Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących MERITUM w Siemianowicach Śląskich.

Podczas zajęć uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z zasadami funkcjonowania sieci EURES, a także uzyskania informacji z zakresu unijnego pośrednictwa pracy. Omówiono również usługi doradztwa z zakresu unijnej mobilności pracowników.

Ponadto uczestnicy spotkania dowiedzieli się o Europejskim Portalu Mobilności Zawodowej, który oferuje możliwość rejestracji własnego konta oraz bieżący dostęp do ofert pracy publicznych służb zatrudnienia.

Doradca EURES zaprezentował również materiał filmowy dotyczący unijnego programu „Twoja pierwsza praca z EURES’em” oraz nowego przedsięwzięcia Komisji Europejskiej skierowanego głównie dla osób młodych – DROP’PIN @EURES.

Dzięki takim działaniom, organizowanym w celu porozmawiania bezpośrednio z osobami, które w przyszłości będą poszukiwać pracy, śląscy absolwenci dowiadują się o możliwościach poszukiwania pracy w Europie.

Całość przedsięwzięcia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na zakończenie rozdano materiały informacyjne o działalności EURES w Śląskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP wraz z danymi kontaktowymi do doradcy i asystentów EURES.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info