Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


 

INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 01.01.2021 r. DZIAŁA RÓWNIEŻ NOWA STRONA INTERNETOWA ŚLĄSKIEJ WOJEWÓDZKIEJ KOMENDY OHP
POD ADRESEM:

https://ohp.pl/nasze-jednostki/wojewodzkie-komendy-ohp/slaskie

 


 

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W ŻORACH

Światowy _Tydzień_ Przedsiębiorczości _w _Żorach.jpg

17 listopada śląskie Punkty Pośrednictwa Pracy z Żor i Raciborza uczestniczyły w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Punkty zostały zaproszone przez żorskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego realizujące projekt o nazwie "Otwarta szkoła", moduł „Biznes przy tablicy". Pośredniczki pracy prowadziły spotkania informacyjne o tematyce przedsiębiorczości i pośrednictwa pracy w kraju i za granicą.

Uczestniczącą w spotkaniu młodzież z klas I i III zawodowych oraz technicznych zapoznano z ofertą pośrednictwa pracy, możliwościami udziału w cyklicznie organizowanych giełdach i targach pracy, korzystania z ofert pracy stałej i krótkoterminowej zarówno w kraju jak i za granicą. Pośredniczki pracy omówiły także specyfikację zawodów i lokalnego rynku pracy.Kolejnym etapem zajęć było omówienie dalszej drogi rozwoju edukacji i kariery. Planowanie kariery zawodowej to konieczność, przed którą staje każdy młody człowiek. Trudna sytuacja na rynku pracy oraz rosnące oczekiwania pracodawców względem kandydatów do pracy wymagają od nich szczególnych predyspozycji. Praca powinna być nie tylko źródłem dochodu, lecz także zawodowej satysfakcji, wynikającej z rozwijania własnych pasji, realizowania zainteresowań i rozwoju osobistego. Podsumowaniem spotkań było przedstawienie założeń programu „Wolontariat w OHP", uczestnikom rozdano materiały informujące o działalności jednostek Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.                                      

 

 

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info