Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

W MYSŁOWICACH PLANOWALI KARIERĘ

W_Mysłowicach_ planowali_karierę.jpg18 listopada 2014 roku Izabela Kaczmarek – Kos doradczyni zawodowa Młodzieżowego Centrum Kariery w Mysłowicach w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości przeprowadziła warsztaty dla uczniów mysłowickiego Gimnazjum Nr 3.

 

Organizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki współpracy MCK ze Szkolnym Studium Kariery, która trwa już ponad dwa lata. Zajęcia zostały przeprowadzone w dwóch klasach drugich, które za rok staną przed dylematem wyboru kolejnej szkoły. W trakcie ich trwania uczniowie zastanawiali się nad kilkoma kwestiami m.in.: jaką szkołę wybrać po ukończeniu gimnazjum, jakie posiadają zainteresowania i w jaki sposób można je wykorzystać w przyszłej pracy. Pytań, na które w trakcie warsztatów szukali odpowiedzi było wiele, podobnie jak wątpliwości. Doradczyni w trakcie zajęć wykorzystała narzędzie pn. „Vademecum Talentu” do badania predyspozycji i zainteresowań zawodowych uczniów, test do samobadania, dzięki któremu uczniowie poznali obszary zainteresowań i predyspozycji. W grupie warsztatowej byli również tacy, którzy uważali, że mają jeszcze bardzo dużo czasu na podjęcie podobnych decyzji, jednak prezentacja filmu pt. ”Planowanie kariery, czyli jak wybrać zawód?” uświadomiła im, że planowanie kariery to długotrwały proces, na który składa się wiele czynników i dlatego tak ważne jest szybkie uzmysłowienie sobie tego faktu oraz podjęcie odpowiednich działań, które pozwolą w przyszłości odnieść sukces.

 

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info