Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ W SOSNOWCU

Przedsiębiorczość_w_Sosnowcu.jpg

18 listopada w siedzibie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Technikum Ekonomicznego nr 1 w Sosnowcu odbyły się spotkania informacyjne prowadzone przez pośredniczkę pracy Klaudię Niedziółka z miejscowego Punktu Pośrednictwa Pracy Przedsięwzięcie miało na celu promocję działalności jednostek Ochotniczych Hufców Pracy oraz prezentację aktualnych ofert pracy dla młodzieży.

W związku z trwającym Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości pośredniczka pracy przybliżyła uczniom zagadnienia dotyczące uruchomienia i prowadzenia działalności gospodarczej oraz zasady sporządzania dokumentów aplikacyjnych w celu poprawnej prezentacji własnej osoby wśród pracodawców. Poszukiwanie pierwszej pracy zwykle sprawia sporo trudności młodzieży, dlatego tak ważny jest odpowiedni system wsparcia, który zapewniają jednostki Ochotniczych Hufców Pracy. Umiejętność poruszania się po rynku pracy powinna być ważnym aspektem w życiu młodego człowieka wkraczającego w dorosłe życie i zamierzającego podjąć pracę zawodową. Znalezienie zatrudnienia w czasach wysokiego bezrobocia i dynamicznych zmian wymaga zaradności w ciągle zmieniających się warunkach. Pośredniczka pracy uświadamiała młodzieży, że oprócz wykształcenia, wiedzy i umiejętności bardzo ważna jest wiara w siebie i własne możliwości.

 

 

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info