Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


 

INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 01.01.2021 r. DZIAŁA RÓWNIEŻ NOWA STRONA INTERNETOWA ŚLĄSKIEJ WOJEWÓDZKIEJ KOMENDY OHP
POD ADRESEM:

https://ohp.pl/nasze-jednostki/wojewodzkie-komendy-ohp/slaskie

 


 

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W JAWORZNIE

Światowy_Tydzień_ Przedsiębiorczości_ w_ Jaworznie.jpg

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Hufiec Pracy w Jaworznie, jako członek Jaworznickiego Forum Doradztwa Zawodowego, bierze udział w cyklu wizyt studyjnych dla gimnazjalistów w zakładach pracy.

18 listopada uczestnicy kształcący się na statusie ucznia mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy w górnictwie. Tego dnia grupę młodzieży gościł Zakład Górniczy Sobieski Południowy Koncern Węglowy S.A. Szyb Piłsudski. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie zakładu pracy, wysłuchali prelekcji oraz prezentacji multimedialnej przybliżającej charakter pracy oraz wymogi obowiązujące w górnictwie. Po części teoretycznej młodzież została oprowadzona po części pomieszczeń zakładu, pokonując drogę zbliżoną do tej, jaką przebywają zatrudnieni w kopalni pracownicy. Młodzieży zaprezentowano także budowę kilku maszyn i urządzeń służących do pracy w górnictwie podziemnym, jak również omówiono specyfikę pracy i zagrożenia związane z wykonywaniem tego zawodu. Celem tego typu zajęć jest praktyczne przybliżenie uczestnikom specyfiki konkretnych grup zawodowych, charakteru ich pracy, ukazanie środowiska pracy oraz niezbędnych predyspozycji i umiejętności wymaganych na danym stanowisku. Lekcje poglądowe są niezwykle ważną częścią edukacji zawodowej uczestników, służą podjęciu dobrej decyzji, co do wyboru dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej, ukazując jednocześnie bezpośredni charakter pracy danej grupy zawodowej.

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info