Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019


    
   W dniu 26 marca 2019 r Śląska Wojewódzka Komenda otrzymała podziękowania za udział w projekcie „BohaterON- włącz historię! ”.
W październiku ubiegłego roku młodzież ze śląskich jednostek OHP wzięła udział w konkursie „Kartka do powstańca.
Celem przedsięwzięcia było uczczenie pamięci o bohaterach Powstania Warszawskiego, rozwijanie wyobraźni i pobudzanie aktywności twórczej, rozwój wrażliwości estetycznej uczestników OHP.
Dodatkowo była to również możliwość powrotu do tradycji wykonywania i wysyłania kartek pocztowych. Prace  uczestników biorących udział w konkursie wraz z najładniejszymi życzeniami zostały rozesłane do  Powstańców za pośrednictwem Fundacji Rosa.

 

O PRACY DLA GIMNAZJALISTÓW

O-PG.jpg

18 stycznia pośredniczka pracy Wanda Karwel z Punktu Pośrednictwa Pracy w Siemianowicach Śląskich przeprowadziła spotkania informacyjne dla uczniów trzecich klas miejscowego Gimnazjum Katolickiego.

Ferie zimowe zbliżają się dużymi krokami i nie wszyscy pewnie będą się w tym czasie relaksować, niektórzy zapewne zastanawiają się jak zagospodarować wolny czas, zatem informacja o usługach i ofertach pracy dla uczniów, jest jak najbardziej na czasie.

W związku z tym, pośredniczka pracy z siemianowickiego PPP zapoznała młodych adeptów pracy, ze swoją ofertą, oraz przedstawiła zasady korzystania ze wszystkich usług z zakresu rynku pracy, które realizują jednostki CEiPM w Katowicach.

Uczestnicy spotkań zostali zapoznani z zasadami rejestracji w Punktach Pośrednictwa Pracy otrzymali ankiety rejestracyjne, a także materiały promocyjne z danymi kontaktowymi do jednostek realizujących zadania zarówno z zakresu pośrednictwa pracy jak i poradnictwa zawodowego.

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info