Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


 

INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 01.01.2021 r. DZIAŁA RÓWNIEŻ NOWA STRONA INTERNETOWA ŚLĄSKIEJ WOJEWÓDZKIEJ KOMENDY OHP
POD ADRESEM:

https://ohp.pl/nasze-jednostki/wojewodzkie-komendy-ohp/slaskie

 


 

MŁODZI NA RYNKU PRACY

Młodzi_na_rynku_ pracy.jpg

19 listopada 2014r. pośredniczka pracy z Punktu Pośrednictwa Pracy z Radlina spotkała się z uczniami klasy trzeciej Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku, w ramach kontynuacji zajęć tematycznych z zakresu poradnictwa zawodowego oraz pośrednictwa pracy.

Podczas spotkania młodzież zapoznała się z działalnością i usługami Ochotniczych Hufców Pracy, formami wsparcia realizowanymi przez Młodzieżowe Centra Kariery, Punkty Pośrednictwa Pracy i Ośrodek Szkolenia Zawodowego. W myśl tematu „Rynek pracy. Formy aktywizacji młodzieży na rynku pracy”, poruszono zagadnienia aktywności zawodowej młodzieży uczącej się oraz form ich zatrudnienia, takich jak praktyka, staż czy wolontariat. Pośredniczka pracy podkreśliła także, ważną rolę realizowanych przez OHP corocznych akcji „Lato z OHP” czy „Zima z OHP” mających na celu przybliżenie młodzieży aktualnej sytuacji na rynku pracy i pomoc w aktywnym poszukiwaniu zatrudnienia. Dzięki tego typu przedsięwzięciom młodzież może połączyć przyjemne z pożytecznym - czas wolny z pracą zarobkową. Zainteresowani uczniowie mogli dowiedzieć się więcej na temat aktualnych ofert sezonowych i krótkoterminowych, wymogów najczęściej stawianych przez pracodawców oraz aktualnych stawek przy pracach sezonowych. Młodzież świadoma tego, że nigdy nie wiadomo co tak naprawdę może się w życiu przydać, skorzystała z okazji i wypełniła ankiety poszukującego pracy, tym samym rejestrując się w radlińskim Punkcie Pośrednictwa Pracy. Na koniec uczniowie otrzymali ulotki promujące działalność jednostek Ochotniczych Hufców Pracy.

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info