Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


 

INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 01.01.2021 r. DZIAŁA RÓWNIEŻ NOWA STRONA INTERNETOWA ŚLĄSKIEJ WOJEWÓDZKIEJ KOMENDY OHP
POD ADRESEM:

https://ohp.pl/nasze-jednostki/wojewodzkie-komendy-ohp/slaskie

 


 

„POMYSŁ NA SIEBIE” W GLIWICACH

Pomysł_na_siebie_w_Gliwicach.jpg

19 listopada 2014 roku w Hufcu Pracy w Gliwicach w ramach Inicjatywy unijnej „Gwarancje dla Młodzieży" odbyły się ostatnie już zajęcia grupowe z doradcą zawodowym dla uczestników projektu „Pomysł na siebie".

Doradczyni zawodowa z MCK w Świętochłowicach-Agnieszka Król po raz kolejny spotkała się z beneficjentami projektu w celu ustalenia i wyznaczenia ich ścieżki edukacyjno-zawodowej. Spotkanie dotyczyło bilansu kompetencji, zainteresowań i predyspozycji zawodowych każdego z uczestników. Ponadto młodzież zastanawiała się czy jest przedsiębiorcza i czy w przyszłości chciałaby podjąć samozatrudnienie i uruchomić własną działalność gospodarczą. Doradczyni przedstawiła możliwości wyboru przyszłego zawodu, omówiła zawody poszukiwane na rynku pracy oraz to jak pracodawcy postrzegają i oceniają kwalifikacje przyszłych pracowników. Młodzież po raz kolejny zastanawiała się co chce robić w przyszłości i jaki zawód będzie dla niej najodpowiedniejszy. Uczestnicy wykonali szereg testów mających na celu określenie ich wymarzonego, a zarazem najlepiej dopasowanego do profilu osobowościowego zawodu. Ponadto uczestnicy zostali poinformowani o metodach aktywnego poszukiwania pracy, zapoznali się z zasadami efektywnego poruszania się po rynku pracy oraz zasadami prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. Młodzi bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach grupowych z doradcą zawodowym, a kolejnym etapem będą porady indywidualne.

 b_180_135_16777215_00_images_stories_gdm_ohp.jpg

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info