Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


 

INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 01.01.2021 r. DZIAŁA RÓWNIEŻ NOWA STRONA INTERNETOWA ŚLĄSKIEJ WOJEWÓDZKIEJ KOMENDY OHP
POD ADRESEM:

https://ohp.pl/nasze-jednostki/wojewodzkie-komendy-ohp/slaskie

 


 

MÓJ POMYSŁ NA BIZNES !

Mój_pomysł_na_biznes.jpg

19 listopada w Młodzieżowym Centrum Kariery w Mysłowicach odbyło się kolejne spotkanie z uczestnikami projektu „Równi na rynku pracy”, którego tematem była przedsiębiorczość i własny biznes.

Doradczyni zawodowa starała się przedstawić młodzieży cechy charakteru jakie powinien posiadać przedsiębiorca, a także zwróciła uwagę na fakt, iż można skorzystać z funduszy strukturalnych czy środków finansowych oferowanych na ten cel przez powiatowe urzędy pracy. W trakcie zajęć warsztatowych młodzi ludzie starali się podać przykłady pomysłów na firmę, którą chcieliby założyć. Okazało się, że nie jest to wcale takie proste zadanie, a jedna z grup stwierdziła, że musiałaby najpierw zbadać „teren”, przeprowadzić ankietę wśród mieszkańców i dowiedzieć się np. jakiego rodzaju usług czy działalności by oczekiwali. Kolejna grupa postanowiła założyć studio fotograficzne na katowickim osiedlu ponieważ jeden z uczestników był pasjonatem fotografii i robił profesjonalne zdjęcia. Doradczyni zaprezentowała młodym ludziom przykłady biznesów oraz ich właścicieli, którzy odnieśli sukces m.in Moniki Janas właścicielki szkoły tańca z Żor, Sylwii Mordaszewskiej właścicielki sklepu ze zdrową żywnością w Katowicach, Anny Szymaniec właścicielki gabinetu rehabilitacji z Katowic. Poznanie tych historii było możliwe dzięki kampanii wizerunkowej przeprowadzonej w mediach. Młodzieży bardzo podobały się pomysły zaprezentowane w krótkim filmie pt.: „Pomysł +dotacja= firma”.

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info