Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

DEBATA W RYBNIKU

{mosimage}13 kwietnia Rybnicka Platforma Poradnictwa Zawodowego, w której działają jednostki Ochotniczych Hufców Pracy tj. Punkty Pośrednictwa Pracy z Rybnika i Czerwionki-Leszczyn, zorganizowała debatę pn. „Kompetentny pracownik w opinii pracodawców”.

Debatę adresowaną do uczniów rybnickich szkół ponadgimnazjalnych zorganizowano w ramach Rybnickich Dni Pracodawcy na terenie Kampusu Szkół Wyższych w Rybniku (w nowej siedzibie Rybnickiego Centrum Edukacji Zawodowej – CKUoP).

Instytucje i szkoły działające w ramach współpracy lokalnej w Rybnickiej Platformie Poradnictwa Zawodowego (RPPZ) na bieżąco włączają się we wszelkiego typu inicjatywy związane z rynkiem pracy. Przejście ze szkoły na rynek pracy jest dla większości absolwentów dużą niewiadomą i często wiąże się ze stresem. Wyposażenie uczniów w niezbędne kompetencje społeczne i zawodowe pozwoli zminimalizować te obawy i ułatwić im podjęcie pracy. Jakie są najważniejsze oczekiwania i potrzeby pracodawców? jakie wymagania kompetencyjne powinien spełniać nowoczesny pracownik? Tego typu wątpliwości starali się rozwiać doradcy zawodowi oraz zaproszeni do udziału w debacie przedstawiciele lokalnych firm działających w branży handlowej, zdrowotnej, finansowej i outsourcingowej. Na zakończenie uczniowie chętnie zadawali pracodawcom szczegółowe pytania dotyczące omawianej tematyki.

Należy mieć nadzieję, że dzięki takim inicjatywom znalezienie pierwszej pracy i jej początki będą dla młodych ludzi o wiele łatwiejsze, a dla pracodawców będą oznaczały krótszą
i efektywniejszą adaptację nowych pracowników.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info