Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

ZAGŁĘBIOWSKIE TARGI AKADEMICKIE

{mosimage}

13 kwietnia, z inicjatywy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu przy ul. Kilińskiego 31, odbyły się I Zagłębiowskie Targi Akademickie w których uczestniczyły jednostki katowickiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży.

Imprezę uroczyście otworzyła pani Ewa Bartosińska, wicedyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ds. dydaktycznych i wychowawczych oraz Zbigniew Zalas, wicedyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ds. kształcenia zawodowego i praktycznego. Podczas Targów swoją ofertę edukacyjną promowała Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy, Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego, Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Wyższa Szkoła Biznesu, Wyższa Szkoła Humanitas, Kolegium Pracowników Służb Społecznych, Uniwersytet Ekonomiczny, Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego, Politechnika Częstochowska i Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości.

Przedsięwzięciu towarzyszyły Dni Otwarte, podczas których gimnazjaliści oraz ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą kształcenia szkół m.in. Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska, Technikum nr 5 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 7.

W ramach Targów Punkty Pośrednictwa Pracy z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej oraz Młodzieżowe Centrum Kariery z Jaworzna prezentowały oferty pracy stałej i krótkoterminowej dla młodzieży i osób poszukujących pracy. Pośredniczki dokładnie informowały o zasadach korzystania z usług jednostek OHP, rozdawały ulotki informacyjne, a osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia dokonywały rejestracji i otrzymywały skierowania do pracodawców. Doradczyni zawodowa z Młodzieżowego Centrum Kariery w Sosnowcu udzielała porad indywidualnych z zakresu poradnictwa zawodowego, prezentowała metody poszukiwania pracy i przygotowywała do rozmowy kwalifikacyjnej. Podczas indywidualnych konsultacji zainteresowane osoby mogły zapoznać się z informacjami na temat tworzenia dokumentów aplikacyjnych. W trakcie imprezy Punkt Pośrednictwa Pracy w Sosnowcu promował swoją jednostkę w Radiu ESKA. Targi oficjalnie zakończył dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Jacek Górski, dziękując wystawcom za przybycie.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info