Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

SUKCES UCZESTNIKA Z PSZCZYNY

{mosimage}

Adrian Kwas przedstawiciel Hufca Pracy w Pszczynie zajął drugie miejsce w wyciskaniu sztangi.

W pszczyńskiej siłowni Quatro odbył się Powiatowy Turniej Wyciskania Sztangi Leżąc. Organizatorem zawodów było Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Siłownia Quatro oraz Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu w Pszczynie.

W turnieju, którego celem  jest propagowanie wyciskania sztangi jako środka rozwoju tężyzny fizycznej młodzieży i integracja młodzieży, uczestniczyła młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu pszczyńskiego. Sędzią głównym zawodów był mistrz Polski w tej dyscyplinie w kategorii powyżej 85 kg Grzegorz Dyrcz.

 Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach. Pierwsza: wyciskanie sztangi na ławeczce - ciężar sztangi równy był połowie masy ciała zawodnika. Laur zwycięscy zdobył ten zawodnik, który więcej razy wycisnął sztangę. Druga: wyciskanie sztangi na ławeczce – zwycięzcą został ten, kto większą wagę wycisnął w danej kategorii wagowej. W tej właśnie konkurencji sukces  odniósł Adrian, który zajął drugie miejsce w powiecie ( kat. pow. 80 kg).

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info