Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

PRACA DLA MIESZKAŃCÓW CZELADZI

{mosimage}14 kwietnia Młodzieżowe Centrum Kariery z Będzina w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej z Czeladzi zorganizowali Kiermasz ofert pracy.

Głównym celem przedsięwzięcia była aktywizacja zawodowa podopiecznych MOPS i  przekazanie osobom poszukującym zatrudnienia informacji na temat sytuacji na lokalnym rynku, możliwości podjęcia pracy oraz wymagań stawianych przez pracodawców. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży reprezentowały przedstawicielki: Młodzieżowego Centrum Kariery z Sosnowca, Młodzieżowego Biura Pracy z Katowic oraz Punktów Pośrednictwa Pracy z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Siemianowic Śląskich i Tarnowskich Gór.

Osoby uczestniczące w wydarzeniu z dużym zainteresowaniem zapoznawały się z przedstawianymi ofertami. Wśród szerokiego wachlarza propozycji zatrudnienia znaleźć można było propozycje między innymi dla: magazynierów, pracowników produkcyjnych, monterów, a także oferty z sektora gastronomicznego i budowlanego. Pośredniczki pracy wydawały skierowania w celu ustalenia dalszego procesu rekrutacji oraz zachęcały do systematycznego odwiedzania jednostek Ochotniczych Hufców Pracy w celu uzyskania informacji na temat aktualnych ofert. Dodatkowym atutem były porady doradców zawodowych. Konsultacje kierowane były do osób, które potrzebują wsparcia przy sporządzaniu dokumentów aplikacyjnych, przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej i przybliżenia metod poszukiwania pracy.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info