Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

CIESZYN: O RYNKU PRACY DLA MŁODYCH

{mosimage}

15 kwietnia pośredniczka pracy z Punktu Pośrednictwa Pracy OHP w Cieszynie przeprowadziła warsztaty pn. „Rynek pracy dla młodych”, skierowane do uczniów miejscowej Szkoły Organizacji i Zarządzania.

W ramach spotkania uczniowie trzeciej klasy liceum ogólnokształcącego zapoznali się z zasadami pisania dokumentów aplikacyjnych - jakie elementy powinny zawierać, które informacje zamieszczane w CV są konieczne, a które dobrowolne oraz jakich błędów nie popełniać. Wcielając się w rolę rekrutera, licealiści musieli zadecydować, które z przedstawionych - nowoczesnych i kreatywnych CV są dla nich przekonujące, a które nie do przyjęcia. Takie ćwiczenie pokazało młodym ludziom, jak ważne jest odpowiednie skonstruowanie CV. Na zajęciach poruszono również temat ginących zawodów, a także zawodów przyszłości.

W trakcie spotkania pośredniczka pracy scharakteryzowała obecną sytuację na lokalnym rynku pracy. W ramach promocji działalności PPP Cieszyn zachęcono młodzież do skorzystania z ofert pracy dla osób uczących się. Osoby zainteresowane podjęciem pracy krótkoterminowej wypełniły ankietę poszukującego pracy.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info