Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

ZAJĘCIA W ZAKŁADZIE POPRAWCZYM

{mosimage}15 kwietnia 2016r. doradczynie Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Dąbrowy Górniczej odwiedziły Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Zawierciu, gdzie odbyło się kolejne spotkanie w ramach przedsięwzięcia „Bezpieczna praca za granicą”.

Zaproszonym gościem była doradczyni EURES ze Śląskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy Monika Goworek, która świadczy usługi z zakresu unijnego pośrednictwa pracy oraz doradztwa dotyczącego mobilności zawodowej. Podczas zajęć uczestniczki dowiedziały się czym jest oraz co oferuje EURES, uzyskały informację o polskim rynku pracy oraz na temat warunków życia i pracy w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Doradczyni EURES zaprezentowała materiał filmowy dotyczący pracy w Holandii, w którym przedstawiono realia pracy za granicą, opinie i doświadczenia osób pracujących w tym kraju. Uczestniczki zapoznały się również z Europejskim Portalem Mobilności, który oferuje między innymi dostęp do aktualnych ofert pracy, do bazy CV osób chcących podjąć pracę za granicą oraz zapowiedzi wydarzeń w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Całość przedsięwzięcia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, podopieczne otrzymały pakiet materiałów informacyjnych.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info