Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

INFORMACJE DLA ABSOLWENTÓW

{mosimage}

15 kwietnia pośredniczka pracy Maria Konopko z Punktu Pośrednictwa Pracy OHP w Tychach  przeprowadziła spotkania informacyjne pt. „Promocja Aktywności Zawodowej Młodzieży”, które zaadresowano do młodzieży klas maturalnych miejscowego Zespołu Szkół nr 2.

Głównym celem zajęć było zapoznanie młodzieży z aktualną sytuacją na rynku pracy oraz ofertą programową Punktu Pośrednictwa pracy OHP, w tym przede wszystkim z możliwościami korzystania z ofert pracy stałej, sezonowej i krótkoterminowej.

Podczas spotkania pośredniczka pracy poinformowała również o działalności infolinii Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży. Pod numerem telefonu19524 konsultanci udzielają informacji na temat działalności OHP skierowanej do osób młodych, z zakresu m.in. poradnictwa zawodowego i informacji zawodowej, pośrednictwa pracy czy szkoleń organizowanych przez OHP. Pośredniczka pracy omówiła także działalność Mobilnych Centrów Informacji Zawodowej i Młodzieżowych Centrów Kariery OHP, które udzielają porad i informacji potrzebnych młodzieży do podejmowania decyzji edukacyjnych, wyboru zawodu oraz decyzji związanych z wejściem i funkcjonowaniem na rynku zatrudnienia.

Na zakończenia rozdano uczestnikom materiały informacyjne o działalności jednostek Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

Spotkania informacyjne realizowane są w ramach programu autorskiego „Jak rozwinąć skrzydła na rynku pracy”.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info