Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

PRZEDSIĘBIORCZY NA RYNKU PRACY

{mosimage}15 kwietnia Katarzyna Wochniak – Jedynak pośredniczka pracy z Punktu Pośrednictwa Pracy w Pyskowicach przeprowadziła spotkanie informacyjne pt. „Przedsiębiorczy na rynku pracy”. Adresatami spotkania byli uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Pyskowicach.

Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach przy ul. Wyszyńskiego 37, a ze strony szkoły opiekę sprawował wychowawca klasy Jerzy Piprowski. Młodzież została zapoznana z aktualną sytuacją na lokalnym rynku pracy i podstawami przedsiębiorczości oraz ofertą programową Punktów Pośrednictwa Pracy. Osoby, które zgłosiły chęć zarejestrowania się w PPP, otrzymały do wypełnienia ankiety poszukującego pracy. Część z nich wypełniła je na miejscu, a pozostali zadeklarowali dostarczenie wypełnionej ankiety do jednostki. Pośrednik pracy omówił także działalność Mobilnych Centrów Informacji Zawodowej OHP i Młodzieżowych Centrów Kariery OHP, które udzielają porad i informacji potrzebnych młodzieży do podejmowania decyzji edukacyjnych, wyboru zawodu oraz decyzji wejścia i funkcjonowania na rynku pracy.

Punkt Pośrednictwa Pracy w Pyskowicach miał okazję promować swoją działalność i przedstawić młodzieży uczącej się propozycje ofert pracy krótkoterminowej i dorywczej.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info