Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

PSZÓW: O LOKALNYM RYNKU PRACY

{mosimage}

18 kwietnia w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Pszowie odbyły się zajęcia pt.: „Chcę być przedsiębiorczy. Poznaję rynek pracy”. Uczestnikami spotkania byli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie.

Podczas spotkania Agnieszka Oślizło-Miler, doradczyni zawodowa omówiła zawody nadwyżkowe, deficytowe, równoważne w powiecie wodzisławskim; stopę bezrobocia ze szczególnym uwzględnieniem osób do 25 roku życia i sytuację kobiet na rynku pracy. W trakcie zajęć uczniowie pracując w mniejszych zespołach zastanawiali się nad problemami, które występują na rynku pracy. Najczęściej wymieniali niskie wynagrodzenie, uzależnienia wśród pracowników, niski poziom kształcenia, zatrudnianie na podstawie umów cywilnoprawnych. Podczas zajęć zaprezentowana została także działalność wodzisławskich jednostek OHP. Spotkanie zostało zorganizowane wspólnie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie w ramach lokalnego przedsięwzięcia pn.: „Tydzień przedsiębiorczości”. Opiekunem grupy był pan Daniel Szuszkowski, kierownik szkolenia praktycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info