Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

„PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ NA CO DZIEŃ”

{mosimage}19 kwietnia doradczyni zawodowa z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Ujsołach przeprowadziła spotkania informacyjne z zakresu przedsiębiorczości dla młodzieży poszukującej pracy.

Zajęcia odbyły się w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Milówce. Młodzieży została przedstawiona podstawowa definicja przedsiębiorczości oraz cechy osoby przedsiębiorczej. Głównym celem spotkania było zaprezentowanie przedsiębiorczości jako nierozerwalnej części naszego życia i uświadomienie uczestnikom, jakie korzyści przynosi postawa przedsiębiorcza.

Uczestnicy zajęć dzięki ćwiczeniom i testom mogli sami zobaczyć, że przedsiębiorczość to nie tylko ekonomia, rachunki i zysk, ale tak naprawdę towarzyszy nam ona na każdym kroku i codziennie wykorzystujemy nasze cechy przedsiębiorcze w prozaicznych zajęciach domowych lub szkolnych. Samodzielność, podejmowanie decyzji i wyzwań to nasza codzienność w byciu przedsiębiorczym.

Młodzież poszukująca pracy bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach i chętnie podeszła do ćwiczeń, które doradczyni zawodowa zaproponowała w trakcie zajęć.

Edukacja w zakresie przedsiębiorczości przez Młodzieżowe Centra Kariery OHP powinna przynieść korzyści w postaci wzrostu poczucia własnej wartości, wiary we własne siły i umiejętności zarządzania samym sobą.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info