Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

WARSZTATY EKOLOGICZNE

{mosimage}20 kwietnia w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Wiśle odbyły się warsztaty ekologiczne z udziałem Burmistrza Miasta Wisły Tomasza Bujoka oraz przedstawicieli Nadleśnictwa.

Nadleśniczy Andrzej Kudełka przekazał nieodpłatnie sto pięćdziesiąt sadzonek drzew i krzewów na rzecz wiślańskiej placówki. Pozyskane sadzonki uczestnicy kształcący się w zawodzie ogrodnika posadzili w pobliżu ośrodka. Drzewka i krzewy skomponowano w taki sposób, aby tworzyły ekologiczną ścieżkę edukacyjną, prezentującą walory beskidzkiej przyrody. Stworzono ekspozycje świerka istebniańskiego, sosny, jodły, graba, trzmieliny, berberysu, cisu, pigwowca oraz wielu innych odmian. Przedstawiciele Nadleśnictwa oraz władz samorządowych, kierownictwa OSiW w Wiśle także posadzili uroczyście sadzonki świerka istebniańskiego, sosny i limby. Sadzonkę posadziła również redaktor z Głosu Ziemi Cieszyńskiej. Wszystkie zasadzone drzewka zostały oznakowane i podpisane przez zacnych gości. Ogród dla obecnych i przyszłych wychowanków kształcących się w zawodzie ogrodnika, będzie doskonałym miejscem odbywania praktycznej nauki zawodu.

Warto dodać, iż dzięki nawiązanej współpracy kierownictwa OSiW w Wiśle z Nadleśnictwem młodzież miała możliwość zwiedzenia Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Istebnej oraz Szkółki Leśnej i Hodowli Głuszców w Jaworzynce.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info