Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

INFORMACJA DLA UCZNIÓW

{mosimage}22 kwietnia pośredniczka pracy Punktu Pośrednictwa Pracy w Pyskowicach Katarzyna Wochniak – Jedynak przeprowadziła spotkania informacyjne z uczniami klasy trzeciej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Pyskowicach.

Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach, a ze strony szkoły opiekę nad nimi sprawowała pani Magdalena Kwaśniewska – Matlok - wychowawca Hufca Pracy w Pyskowicach.

Na początku młodzież została zapoznana z działalnością jednostek OHP oraz ofertą programową Punktów Pośrednictwa Pracy. Następnie omówiono sytuację osób młodych na lokalnym rynku pracy, zwracając szczególną uwagę na wymagania pracodawców względem przyszłych pracowników. Osoby, które zgłosiły chęć zarejestrowania się w PPP, otrzymały do wypełnienia ankiety poszukującego pracy. Część z nich wypełniła je na miejscu, a pozostali zadeklarowali dostarczenie wypełnionej ankiety do siedziby jednostki. Punkt Pośrednictwa Pracy w Pyskowicach miał okazję promować swoją działalność i przedstawić młodzieży uczącej się propozycje ofert pracy krótkoterminowej oraz warunki i formy zatrudnienia.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info