Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

RYBNIK: O DOKUMENTACH APLIKACYJNYCH

{mosimage}

25 kwietnia w Hufcu Pracy w Rybniku zostały zrealizowane zajęcia pt.: „Jestem przedsiębiorczy. Przygotowuję dokumenty aplikacyjne”.

W trakcie zajęć uczniowie ostatnich klas gimnazjum mogli uzyskać informacje na temat poprawnego przygotowania życiorysu zawodowego oraz listu motywacyjnego. Poznali ich budowę oraz dowiedzieli się jakie informacje o sobie należy umieścić w życiorysie zawodowym. Podczas zajęć uczestnicy mogli sami zmierzyć się z trudem opracowania listu motywacyjnego. Podzieleni na mniejsze zespoły mieli za zadanie, do wskazanego stanowiska pracy, przygotować list motywacyjny. Dodatkowo, młodzież dowiedziała się jak sprawnie poruszać się po rynku pracy. Zostały omówione takie metody poszukiwania pracy jak: poszukiwanie pracy przy użyciu Internetu, networking- wymiana informacji, budowanie siatki kontaktów, poszukiwanie pracy poprzez samodzielne aplikowanie do firm. W trakcie spotkania przedstawiono także elementy przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej. Spotkanie poprowadziły: Agnieszka Oślizło-Miler - doradczyni zawodowa w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Pszowie oraz Joanna Żedzicka -specjalistka ds. rozwoju zawodowego w Ośrodku Szkolenia Zawodowego OHP w Wodzisławiu Śląskim. Zajęcia dla uczniów odbywają się cyklicznie i są przygotowane we współpracy z kadrą Hufca Pracy w Rybniku.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info