Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

BIELSKI HUFIEC NA TARGACH EDUKACYJNYCH W SKOCZOWIE

{mosimage}Uczestniczki bielskiego hufca pod opieką wychowawców Joanny Klimczak oraz Weroniki Leksa wzięły udział w III Targach Edukacyjnych.

Podczas przedsięwzięcia, które odbyło się w Zespole Szkół nr 1 na Górnym Borze w Skoczowie, można było zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z powiatu bielskiego i cieszyńskiego.

Uczestniczki prezentowały ofertę hufca oraz Bielskiej Szkoły Rzemiosł, której są uczennicami. Przedstawiały informacje dotyczące form i kierunków kształcenia, możliwości spędzania wolnego czasu w ramach działalności kół zainteresowań. Wychowawcy bielskiego hufca informowali o formach rekrutacji i udzielali szczegółowych informacji o bielskim hufcu i współpracujących z hufcem szkołach. Poinformowali również o możliwości uczestnictwa w projektach współfinansowanych ze środków EFS. Hufiec zaprezentował ofertę z zakresu edukacji, jak również wsparcia doradczego dla młodzieży uczącej się. W trakcie Targów Edukacyjnych wyświetlona została również  prezentacja multimedialna o działalności Hufca Pracy w Bielsku-Białej.

Targi Pracy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Organizacja takich przedsięwzięć jest dobrym rozwiązaniem pomagającym w wyborze dalszej drogi edukacyjnej młodym ludziom.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info