Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

OBCHODY 3 MAJA W JAWORZNIE

{mosimage}3 maja Komendant Hufca Pracy w Jaworznie Bożena Banasik wraz z członkami Klubu Aktywnych: Romą Majdą, Roksaną Dubis i Mariuszem Stachańczykiem oraz Klubu Absolwenta: Patrycją Szaniawską i Łukaszem Sopatą wzięli udział w miejskich uroczystościach obchodów 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji.

Uroczystość rozpoczęła się w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i mieszkańców Jaworzna. Tuż po godzinie 10 pochód z orkiestrą górniczą na czele i pocztami sztandarowymi przemaszerował pod Pomnik Niepodległości na jaworznickim rynku. Przemówienie z okazji rocznicy wygłosił Prezydent Miasta Paweł Silbert. Oprawę artystyczną zapewnili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 16, którzy przygotowali krótki program pn. „Piękna nasza Polska cała”. Po ich występie wręczono nagrody laureatom Międzyszkolnego Konkursu Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych.

Tradycyjnie zwieńczeniem uroczystości było składanie kwiatów pod pomnikiem przez władze miasta, organizacje i stowarzyszenia, placówki edukacyjne i inne organizacje.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info