Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

PISARZOWICE WYBIERAJĄ

{mosimage}

28 kwietnia w Gimnazjum w Pisarzowicach zorganizowano „Dzień otwarty dla szkół ponadgimnazjalnych”, do udziału w którym zaproszono przedstawicieli ponad trzydziestu szkół oraz doradcę zawodowego Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Bielsku-Białej.

Maj i czerwiec to każdego roku czas niezwykle trudny dla uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych. Jest to bowiem moment, kiedy muszą podjąć trudną decyzję dotyczącą wyboru szkoły, w jakiej będą kształcić się przez kolejne kilka lat. Dla wielu z nich to także wybór zawodu, z którym chcą w nieodległej przyszłości wkroczyć na rynek pracy. Nie zawsze jednak wiedza gimnazjalistów na temat aktualnych potrzeb rynku edukacji i pracy pozwala im podejmować trafne wybory edukacyjne. W trakcie zajęć z doradcą zawodowym odniesiono się nie tylko do kwestii dotyczących trafnego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, ale także aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy. Doradca zawodowy omawiał także główne założenia poprawnego aplikowania oraz elementy rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info