Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

KONSTYTUCJA 3 MAJA

{mosimage}

W Bielskiej Szkole Rzemiosł 5 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w której udział wzięli uczestnicy bielskiego hufca oraz uczniowie szkoły.

Młodzi ludzie pod kierunkiem wychowawczyń OHP Joanny Klimczak i Marioli Okulskiej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przedstawiający historię Polski.

Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego, by następnie narrator w krótkim opowiadaniu przypomniał historię, w której rozegrało się to ważne wydarzenie w dziejach Polski. Jest wiele powodów, aby obchodzić ten dzień w sposób szczególnie uroczysty. Główną przyczyną jest jednak to, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną konstytucją. Miała na celu zachowanie całości i suwerenności państwa, zagwarantowanie przywilejów szlachty, duchowieństwa i mieszczan oraz wprowadzenie nowej formy ustroju państwa. Oprawę muzyczną akademii zapewnił Szkolny Zespół Wokalny pod kierunkiem Jarosława Grzybowskiego wraz ze Szkolną Orkiestrą Dętą pod kierunkiem Jarosława Mitoraja.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info