Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

START W DOROSŁOŚĆ”

{mosimage}

4 maja Punkt Pośrednictwa Pracy w Dąbrowie Górniczej  zainicjował współpracę z  Placówką Oświatowo-Wychowawczą „Przystań” w Dąbrowie Górniczej.

W ramach wspólnie zorganizowanego przedsięwzięcia zatytułowanego „Mój potencjał. Moja Kariera” pośredniczka pracy PPP w Dąbrowie Górniczej Gabriela Kubasik-Duda oraz doradczyni zawodowa Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej Olga Soból przeprowadziły zajęcia dla podopiecznych placówki.

Głównym tematem spotkania było przygotowanie młodzieży gimnazjalnej do wyboru kolejnego etapu edukacji, ale także debiutu zawodowego i wyposażenie jej w niezbędną wiedzę ułatwiającą kontakt z pracodawcami na lokalnym rynku pracy. Uczniowie pozyskali kompleksową informację o działalności i ofercie instytucji rynku pracy, jak również ofercie i charakterze usług pośrednictwa pracy realizowanych przez jednostki Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Katowicach. Uczestnicy zajęć podzieli się także swoimi uwagami związanymi z kontaktami z pracodawcami jak i pierwszymi doświadczeniami zawodowymi.  Podczas spotkania uczniowie zapoznani zostali również z ofertami pracy dla osób niepełnoletnich i z możliwością monitorowania bazy aktualnych ofert, a także dowiedzieli się o organizowanych kiermaszach ofert, giełdach i targach pracy oraz innych  przedsięwzięciach promujących działalność jednostek OHP. Prowadzące poinformowały uczestników o programach aktywizujących bezrobotną młodzież jak i zasadach uczestnictwa w  realizowanym przez OHP unijnym projekcie „Obudź swój potencjał - EFS”.

Przeprowadzone spotkanie stanowiło integralną część zajęć warsztatowych przygotowanych przez Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Dąbrowie Górniczej. W II części zajęć zaprezentowano film pt. „Moja kariera – kim będę?”. W trakcie wykonywania testów młodzież uzyskała wiedzę dot. własnych predyspozycji, umiejętności i preferencji zawodowych  w kontekście kolejnych wyborów edukacyjnych jak i debiutu zawodowego  na lokalnym rynku pracy. Na zakończenie wychowawca grupy, pani Katarzyna Jas podziękowała pracownikom CEiPM w Katowicach za przeprowadzone zajęcia oraz zaprosiła do dalszej współpracy.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info