Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

W ZAKŁADZIE PRACY PATENTUS

{mosimage}

Uczestnicy Hufca Pracy w Pszczynie kształcący się w Gimnazjum dla Dorosłych wzięli udział  w wizycie studyjnej w zakładzie pracy PATENTUS.

Organizatorem spotkania było Centrum Informacji Zawodowej działające przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu zapoznała się ze specyfiką pracy tego przedsiębiorstwa, poznała funkcjonowanie i zastosowanie maszyn i urządzeń tam stosowanych. Firma Patentus to uznany dostawca maszyn i urządzeń górniczych. Przedsiębiorstwo to posiada doświadczoną kadrę, a w zakresie produktów wykorzystuje zaawansowane specjalistyczne narzędzia programistyczne do konstruowania i obliczeń wytrzymałościowych.

Kolejnym punktem wizyty studyjnej było odwiedzenie Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pszczynie, gdzie młodzież wysłuchała wykładu dotyczącego funkcjonowania i zastosowania tokarek oraz obrabiarek CNC. Celem wizyty studyjnej było pokazanie jakie możliwości daje  kształcenie  w zawodzie operator obrabiarek skrawających i jakie szanse na rynku pracy w przyszłości mają absolwenci tego kierunku.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info