Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

WARSZTATY W KIS

{mosimage}9 maja doradczyni zawodowa z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Dąbrowie Górniczej oraz pośredniczka pracy z Punktu Pośrednictwa Pracy w Sosnowcu odwiedziły uczestników Klubu Integracji Społecznej.

Z zajęć skorzystały osoby bezrobotne, poszukujące swojego pierwszego zatrudnienia lub powracające na rynek pracy po dłuższej przerwie. Celem było wsparcie działań zmierzających do aktywizacji zawodowej i społecznej tych osób.

Podczas spotkania przedstawiono informacje odnośnie metod aktywnego poszukiwania zatrudnienia, możliwości korzystania z pomocy instytucji publicznych, aktualnych ofert Punktu Pośrednictwa Pracy i wymagań pracodawców na konkretne stanowiska. Pośredniczka zaprosiła także zebranych na planowane w najbliższym terminie giełdy pracy oraz Wojewódzkie Targi Pracy OHP, które odbędą się 24 maja w Sosnowcu.

Tematyka warsztatów dotyczyła ponadto komunikacji interpersonalnej – rozpoznania swojego stylu porozumiewania się z innymi ludźmi, poznania barier utrudniających słuchanie i zakłóceń komunikacji oraz uświadomienia znaczenia mowy niewerbalnej. Zajęcia prowadzone przez doradę zawodowego MCIZ realizowane są według programu autorskiego pod nazwą „Inwestycja w przyszłość” i odbywają się w ramach zawartego porozumienia o współpracy. Program obejmuje cykl zajęć dla osób zagrożonych wykluczeniem lub wykluczonych społecznie, warsztaty kompetencji społecznych i aktywizacji zawodowej, a także warsztaty psychoedukacyjne w Klubie Integracji Społecznej.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info