Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

SPOTKANIA INFORMACYJNE Z GIMNAZJALISTAMI

{mosimage}12 maja Katarzyna Wochniak – Jedynak z Punktu Pośrednictwa Pracy w Pyskowicach i Magdalena Kwaśniewska–Matlok wychowawca Hufca Pracy w Pyskowicach przeprowadziły  spotkania informacyjne dla uczniów klas trzecich Gimnazjum w Toszku.

Opiekę nad przedsięwzięciem ze strony szkoły sprawowała pani Joanna Falborska – doradca zawodowy. Uczniowie zostali zapoznani z działalnością pyskowickich jednostek OHP oraz z aktualną sytuacją na lokalnym rynku pracy. Pośredniczka pracy omówiła działalność Młodzieżowych Centrów Kariery i Mobilnych Centrów Informacji Zawodowej OHP, które udzielają porad i informacji potrzebnych młodzieży do podejmowania decyzji edukacyjnych, wyboru zawodu oraz decyzji związanych z wejściem i funkcjonowaniem na rynku pracy. Natomiast wychowawca Hufca Pracy przeprowadziła akcję rekrutacyjną do Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Pyskowicach na rok 2016/2017. Obie jednostki miały okazję promować swoją działalność. Punkt Pośrednictwa Pracy w Pyskowicach przedstawił młodzieży uczącej się propozycje ofert pracy krótkoterminowej i dorywczej. Na zakończenie rozdano uczestnikom materiały informacyjne o działalności jednostek ŚWK OHP.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info