Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

TARGI PRACY W MIKOŁOWIE

{mosimage}

12 maja w Domu Parkowym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie odbyły się Tragi Pracy połączone z Dniami Otwartymi Funduszy Europejskich, zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Mikołowie oraz Punkt Pośrednictwa Pracy w Tychach.

Wydarzenie otworzyła dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Katowicach pani Halina Koprowska, która powitała zaproszonych gości, pracodawców i uczestników Targów, przedstawiła działalność jednostek rynku pracy OHP i zapoznała zebranych z założeniami projektów współfinansowanych ze środków UE, a realizowanych przez jednostki Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

Ważnym punktem imprezy była prelekcja kierownika Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach pana Andrzeja Kwaśniewskiego na temat możliwości uzyskania wsparcia finansowego ze środków UE w nowej perspektywie finansowej.

Wszyscy zainteresowani mogli również skorzystać z informacji udzielanych przez konsultantów Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, którzy informowali o możliwościach pozyskiwania środków na uruchomienie bądź rozwój już istniejących firm. Z porad chętnie korzystali zarówno przedsiębiorcy uczestniczący w imprezie, jak i osoby, które dopiero zamierzają rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Adresatami Targów były osoby bezrobotne, poszukujące pracy oraz młodzież ucząca się zainteresowana podjęciem zatrudnienia w okresie zbliżających się wakacji. W Targach uczestniczyło blisko 200 osób.

Ponad 300 miejsc pracy zaprezentowali zgromadzeni pracodawcy oraz agencje pracy: Randstad Polska Sp. z o.o. odział Tychy, Work Service S.A. z Katowic, Addeco Polska, Exact Systems S.A., Xlive, Promedica 24 z Katowic, CRS Polska, DIE Tech Sp. z o.o.  Tychy, Daro- Restauracja MC Donald`s  Tychy,  Gi- Group Tychy, BC Format  Tychy, ETC Group Katowice, Cosmobelle Tychy, Rolnik Sp. z o.o. Mikołów; Powiatowy Urząd Pracy w Mikołowie z siedzibą w Łazikach Górnych,  jak również jednostki OHP: Młodzieżowe Biuro Pracy z Katowic, Punkt Pośrednictwa Pracy z Chorzowa i Tychów. Nie zabrakło też ofert pracy za granicą w ramach sieci EURES.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info