Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

RADZIONKÓW: OBUDŹ SWÓJ POTENCJAŁ - EFS

b_180_135_16777215_00_images_stories_osp_radzionkow.jpg16 czerwca w Młodzieżowym Centrum Kariery w Radzionkowie zakończyły się indywidualne porady dla grupy beneficjentów projektu „Obudź Swój Potencjał - EFS” w ramach inicjatywy unijnej „Gwarancje dla Młodzieży” realizowanej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Indywidualne konsultacje z uczestnikami projektu prowadziła Edyta Monasterska doradczyni zawodowa z radzionkowskiej jednostki. Celem porad było opracowanie Indywidualnego Planu Działania oraz jak najkorzystniejsze dobranie pozostałych form wsparcia przewidzianych w projekcie zarówno tych obowiązkowych jak i alternatywnych. W początkowej części zawarto kontrakt przebiegu konsultacji z uczestnikiem i określono jego oczekiwania i obawy względem samej rozmowy doradczej jak i udziału w projekcie. W kolejnym etapie określono mocne i słabe strony uczestnika, omawiano cechy osobowości, oraz wykonano bilans umiejętności.

Wykorzystując kwestionariusze samobadania w zakresie IPK zdiagnozowana została samoocena, poziom motywacji w planowaniu własnej kariery zawodowej oraz kompetencje postawy przedsiębiorczej. W trakcie konsultacji uczestnicy po zapoznaniu się z czynnikami trafnego wyboru wykonywali testy predyspozycji i preferencji zawodowych i zapoznawali się z fachowymi opisami zawodów, aby zweryfikować swoje dotychczasowe wyobrażenie z wynikami  testów.

Projekt „Obudź Swój Potencjał EFS” daje szansę młodym ludziom na wejście i zaistnienie na rynku pracy dzięki wsparciu z zakresu m.in. poradnictwa zawodowego i psychologicznego, przedsiębiorczości, prawa jazdy kat. B, nauki aktywnego poszukiwania pracy, ale przede wszystkim dzięki szkoleniom zawodowym i płatnym stażom zawodowym, które odbędą się u lokalnych pracodawców.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info