Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

PROJEKTOWE DORADZTWO

b_180_135_16777215_00_images_stories_projektowe_doradztwo.jpg22 czerwca grupa młodzieży uczestnicząca w projekcie „Obudź Swój Potencjał -EFS” realizowanym przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Radzionkowie zakończyła trzydniowy cykl zajęć z zakresu doradztwa zawodowego.

Zajęcia prowadziła doradczyni zawodowa Młodzieżowego Centrum Kariery w Radzionkowie Edyta Monasterska.

Całość zajęć ukierunkowana została pod kątem przepracowania potencjału osobowościowego uczestników. Znajomość samego siebie  potraktowano jako pierwszy krok do  wykształcenia aktywnej i efektywnej postawy na rynku pracy, celem zmiany obecnej sytuacji i dostawania do wymogów rynku pracy.

Tematyka poszczególnych bloków jest tak skonstruowana by zapewnić odbiorcom powrót na rynek pracy.

Dzięki metodzie warsztatowej w trakcie zajęć przekazano pakiet informacji teoretycznych z omawianego zakresu, ale co najistotniejsze liczne ćwiczenia i kwestionariusze do samooceny, pozwoliły zweryfikować potencjał indywidualny każdego uczestnika w dziedzinie umiejętności miękkich w obszarze mocnych i słabych stron, charakterystyki samooceny i predyspozycji zawodowych, motywacji i wartości preferowanych w pracy, komunikacji, pracy zespołowej. Poruszono również zagadnienia stawiania celów, zasady równości na rynku pracy oraz stresu.

Zajęcia z doradcą zawodowym są jednym z elementów wsparcia ofertowanego w ramach projektu „Obudź Swój Potencjał -EFS”.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info