Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019


    
   W dniu 26 marca 2019 r Śląska Wojewódzka Komenda otrzymała podziękowania za udział w projekcie „BohaterON- włącz historię! ”.
W październiku ubiegłego roku młodzież ze śląskich jednostek OHP wzięła udział w konkursie „Kartka do powstańca.
Celem przedsięwzięcia było uczczenie pamięci o bohaterach Powstania Warszawskiego, rozwijanie wyobraźni i pobudzanie aktywności twórczej, rozwój wrażliwości estetycznej uczestników OHP.
Dodatkowo była to również możliwość powrotu do tradycji wykonywania i wysyłania kartek pocztowych. Prace  uczestników biorących udział w konkursie wraz z najładniejszymi życzeniami zostały rozesłane do  Powstańców za pośrednictwem Fundacji Rosa.

 

ZAKOŃCZONO GRUPOWE DORADZTWO

b_180_135_16777215_00_images_stories_zdz_cieszyn.jpg

5 lipca w Punkcie Pośrednictwa Pracy OHP w Cieszynie odbyło się ostatnie spotkanie organizowane w ramach doradztwa zawodowego w projekcie „Obudź swój potencjał – EFS”.

W pierwszej części zajęć doradczyni zawodowa Irena Greń szeroko omówiła tematykę dokumentów aplikacyjnych, charakteryzując list motywacyjny, rodzaje życiorysów oraz podania. Omówione zostały także szata graficzna dokumentów, zdjęcia kandydatów do pracy oraz sposoby zabezpieczenia wysyłanych dokumentów. W trakcie spotkania młodzież uczestnicząca w projekcie poszukiwała odpowiedzi na nurtujące ją pytania z zakresu przygotowywania dokumentów aplikacyjnych.

W drugiej części spotkania omówiono aktualną sytuację kobiet i mężczyzn na lokalnym rynku pracy oraz porównano ją z sytuacją krajową oraz europejską. Podczas spotkania z doradcą zawodowym poruszono również temat stereotypów funkcjonujących na rynku pracy w odniesieniu do zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info