Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

JAWORZNO: OBUDŹ SWÓJ POTENCJAŁ

b_180_135_16777215_00_images_stories_osp_mck_jaworzno.jpg

15 lipca w Młodzieżowym Centrum Kariery w Jaworznie odbyły się kolejne już warsztaty doradztwa zawodowego dla jednej z grup projektu „Obudź swój potencjał- EFS” prowadzone przez doradczynię zawodową MCK w Mikołowie  Klaudię Seidel.

Tym razem zajęcia odbyły się w ramach Warsztatów Aktywnego Poszukiwania Pracy. „Badamy lokalny rynek pracy- analiza dostępnych ofert pracy, prawa i obowiązki pracownika” to tylko jeden z tematów, z którymi zapoznani  zostali beneficjenci  w ramach grupowych zajęć doradztwa zawodowego.

Młodzież w ramach projektu uczestniczyć będzie też w kolejnych formach wsparcia, jakie gwarantuje im projekt realizowany przez Ochotnicze Hufce Pracy, tj. wsparcie psychologiczne, które pomoże w przezwyciężeniu barier związanych z podjęciem aktywności zawodowej. Następnie – diagnozę potrzeb i predyspozycji zawodowych młodych osób, co pozwoli na dopasowanie umiejętności każdego z uczestników projektów do potrzeb rynku pracy i umożliwi również trafny dobór pozostałych rodzajów pomocy.

Później, zgodnie z opracowanym profilem, uczestnicy projektu będą uzupełniać lub zdobywać umiejętności i kwalifikacje niezbędne do otrzymania zatrudnienia. Będzie także możliwość skorzystania m.in. z: kursów językowych, kursów komputerowych (ECDL), kursów prawa jazdy kat. B oraz kursów przedsiębiorczości.

Ostatni etap to 3-miesięczne staże zawodowe, czyli sprawdzenie nabytej wiedzy i umiejętności w zakładach pracy. Jaworznickie grupy zdobędą kwalifikacje w postaci kursu i stażu pozwalające im na zatrudnienie jako magazynier, kosmetyczka, spawacz oraz pracownik biurowy.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info