Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

„OBUDŹ SWÓJ POTENCJAŁ - EFS” W BĘDZINIE

b_180_135_16777215_00_images_stories_osp_bedzin.jpg25 lipca zakończyły się warsztaty z doradztwa zawodowego dla  grupy beneficjentów  projektu „Obudź swój potencjał – EFS” w MCK  Będzin. 

Pierwsze zajęcia na temat budowania zespołu i komunikacji miały na celu integrację uczestników, którzy nie mieli okazji dotychczas na poznanie się. Poprzez szereg ćwiczeń młodzież pracowała nad budowaniem pozytywnych relacji w grupie. Kolejnego dnia rozmawialiśmy na temat osoby przedsiębiorczej i uczyliśmy się kreatywności. Ćwiczenia, które zaproponowała doradczyni zawodowa zostały tak skonstruowane, aby pobudzić wyobraźnię młodzieży. Ich celem było ukazanie potencjału tkwiącego w każdym człowieku i przekonanie, że kreatywność to cecha pozwalająca generować nowe pomysły, które mogą okazać się pomocne w rozwiązywaniu problemów czy komunikowaniu się. Ostatnim etapem warsztatów była analiza mocnych  i słabych stron oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości. Tak dobrana forma zajęć mobilizowała uczestników do wspólnej pracy i wymiany doświadczeń.

Zajęcia grupowe stanowiły uzupełnienie indywidualnego wsparcia doradczego, w ramach którego określana była droga rozwoju zawodowego młodego człowieka. Kolejnym etapem wsparcia dla będzińskich grup będą Warsztaty Aktywnego Poszukiwania Pracy, które odbędą się już w sierpniu.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info