Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

DORADZTWO ZAKOŃCZONE

b_180_135_16777215_00_images_stories_osp_katowice.jpg

29 lipca katowickie grupy beneficjentów projektu „Obudź Swój Potencjał-EFS” zakończyły pierwszą formę projektowego wsparcia czyli doradztwo zawodowe.

Pierwszą część wsparcia stanowiły porady indywidualne, które pomogły beneficjentom określić swój potencjał oraz wyznaczyć indywidualny plan działania. Drugą – zajęcia grupowe z poradnictwa zawodowego oraz warsztaty aktywnego poszukiwania pracy. W ramach poradnictwa uczestnicy wzięli udział w zajęciach z komunikacji międzyludzkiej, w czasie których rozwijali swoje zdolności interpersonalne z przedsiębiorczości, gdzie określali przedsiębiorczą osobowość jak również uzyskali informacje dotyczące zakładania własnej działalności gospodarczej. Kolejna tematyka dotyczyła stresu i sposobów radzenia sobie z nim oraz elementów prawa pracy. W ramach warsztatów aktywnego poszukiwania pracy beneficjenci zapoznali się z różnymi metodami efektywnego poszukiwania pracy, regułami tworzenia dokumentów aplikacyjnych oraz przygotowaniem do rozmowy kwalifikacyjnej.

Dzięki uczestnictwie w zajęciach z doradztwa zawodowego oraz licznym praktycznym ćwiczeniom beneficjenci projektu uzyskali umiejętności efektywnego poruszania się po rynku pracy.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info