Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

PROJEKTOWE DORADZTWO W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM

b_180_135_16777215_00_images_stories_proj_dor_wodzislaw.jpg

W Wodzisławiu Śląskim trwa cykl dwudziestogodzinnych zajęć z doradztwa zawodowego dla beneficjentów projektu „Obudź swój potencjał-EFS”, które prowadzi Agnieszka Król- z Młodzieżowego Centrum Kariery w Świętochłowicach.

W trakcie spotkań omówiono tematykę dokumentów aplikacyjnych, jak prawidłowo sporządzać życiorys zawodowy oraz list motywacyjny. Uczestnicy mieli szansę zdobyć także wiedzę na temat komunikacji werbalnej i niewerbalnej, poprzez omówienie znaczenia poszczególnych gestów. Zaprezentowano sytuację kobiet i mężczyzn na rynku pracy, przeprowadzono analizę słabych i mocnych stron oraz diagnozę predyspozycji zawodowych. Warsztaty zostały wzbogacone o liczne ćwiczenia praktyczne, w trakcie których młodzież mogła wykorzystać wiedzę i umiejętności zdobyte na zajęciach. Jednym z zamierzeń spotkań doradczych jest zapewnienie beneficjentom powrotu lub wejścia na rynek pracy.

Zajęcia grupowe stanowiły uzupełnienie indywidualnych porad z doradcą, w ramach których została określona droga rozwoju zawodowego każdego z uczestników. Kolejnym etapem wsparcia w ramach projektu będą warsztaty aktywnego poszukiwania pracy.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info