Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

UWAGA PRACODAWCY ! 

WAŻNE INFORMACJE  DOTYCZĄCE REFUNDACJI:


 POBIERZ


 

AKCJA AKTYWIZACJA

b_180_135_16777215_00_images_stories_aa_pyskowice.jpg

Zakończyły się zajęcia z doradcą zawodowym dla młodzieży uczestniczącej w projekcie „Akcja aktywizacja” z terenu Pyskowic.

Zajęcia poprowadziła doradczyni zawodowa MCK w Świętochłowicach, Agnieszka Król. Spotkania z doradcą były doskonałym czasem na ustalenie dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Podczas warsztatów szczegółowo omówiono tematy związane zarówno z rozmową kwalifikacyjną i przygotowaniem dokumentów aplikacyjnych, jak i metodami aktywnego poszukiwania pracy. Ponadto metody radzenia sobie ze stresem podczas rozmowy kwalifikacyjnej i podstawowe zasady autoprezentacji. Opracowano Indywidualne Plany Działania dla każdego z uczestników projektu.

Młodzież biorąca udział w projekcie została przygotowana przez doradcę zawodowego do kolejnego etapu, którym jest udział w kursach zawodowych. Dziewczęta zgodnie wybrały kurs dla kosmetyczki, a chłopcy – spawanie metodą MIG i MAG.

Młodzi ludzie chętnie brali udział w zajęciach i bardzo wysoko ocenili poziom spotkań. Zadawali też mnóstwo pytań, zdając sobie sprawę, że są na początku swojej kariery zawodowej.

 

 

Tekst: Agnieszka Król

Zdjęcie:  Magdalena Kwaśniewska

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info