Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

UWAGA PRACODAWCY ! 

WAŻNE INFORMACJE  DOTYCZĄCE REFUNDACJI:


 POBIERZ


 

"AKCJA AKTYWIZACJA-EFS" W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH

b_180_135_16777215_00_images_stories_aktywizacjaefs.jpg

Zakończyły się warsztaty aktywnego poszukiwania pracy z doradcą zawodowym dla młodzieży uczestniczącej w projekcie unijnym „Akcja aktywizacja-EFS” z terenu Siemianowic Śląskich.

Spotkania były doskonałym czasem na ustalenia dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Zajęcia poprowadziła Agnieszka Król z Młodzieżowego Centrum Kariery w Świętochłowicach. Podczas warsztatów szczegółowo omówiono tematy związane zarówno z rozmową kwalifikacyjną i przygotowaniem dokumentów aplikacyjnych jak i metodami aktywnego poszukiwania pracy. Młodzież zadawała mnóstwo pytań, ponieważ jest na początku swojej kariery zawodowej i posiada niezbyt bogate doświadczenie w poruszaniu się po rynku pracy. Doradczyni przybliżyła wiele zagadnień związanych z tematyką poszukiwania pracy, zarówno w Polsce jak i za granicą. Omówiono też metody radzenia sobie ze stresem podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przypomniano podstawowe zasady autoprezentacji. Młodzież biorąca udział w projekcie została przygotowana przez doradcę zawodowego do kolejnego etapu, którym jest udział w kursach zawodowych. Dziewczyny zgodnie wybrały kurs dla cukierników, a chłopcy – mechaników samochodowych. Młodzi ludzie chętnie brali udział w zajęciach i bardzo wysoko ocenili poziom spotkań.

Autor tekstu: Agnieszka Król - doradca zawodowy MCK Świętochłowice

Autor zdjęć: Katarzyna Kopiec

Data publikacji: 14.02.2017

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info