Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 alt=

BRICOMANIA 2017

b_180_135_16777215_00_images_stories_bricomania2017.jpg

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej nie może być przypadkowy, a teorię należy rozbudować o doświadczenia praktyczne. Stąd też gimnazjaliści stojący przed wyborem przyszłego zawodu wzięli udział w corocznym przedsięwzięciu realizowanym przy współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie pod nazwą „Bricomania czyli manewry techniczne”.

Manewry techniczne dla gimnazjalistów jaworznickich szkół odbyły się 14 lutego na terenie jednego z jaworznickich marketów budowlanych. Pod opieką doradcy zawodowego MCK Anny Tekieli grupa uczniów gimnazjum zainteresowana karierą w zawodzie logistyk, magazynier i handlowiec miała okazję odbyć niecodzienną wycieczkę po placówce pod okiem przewodnika, który zaznajamiał młodzież z tajnikami pracy w zawodach niezbędnych w pracy na terenie marketów budowlanych, zapoznawał z asortymentem towarowym placówki oraz funkcjonowaniem sklepu i magazynów. Grupa miała również okazję bezpośrednio spotkać na stanowiskach pracy logistyków, handlowców i informatyków i w praktyce zaznajomić się ze specyfiką ich pracy i zakresem obowiązków. Na zakończenie gimnazjaliści uczestniczyli w konkursach wiedzy o zawodach, najlepsi otrzymali nagrody.

Autor tekstu: Anna Tekieli – doradca zawodowy MCK

Autor zdjęć: Anna Tekieli – doradca zawodowy MCK

Data publikacji: 17.02.2017

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info