Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 alt=

KIERMASZ PRACY W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM

b_180_135_16777215_00_images_stories_kiermaszwodzislaw3.JPG

15 lutego Punkt Pośrednictwa Pracy w Wodzisławiu Śląskim zorganizował Kiermasz ofert pracy, który się odbył na terenie miejscowego Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Odbiorcami kiermaszu była młodzież ucząca się w tutejszej szkole.

Do przedsięwzięcia zostały zaproszone Punkty Pośrednictwa Pracy z Radlina, Rybnika, Czerwionki- Leszczyn, Jastrzębia- Zdroju, Ośrodek Szkolenia Zawodowego z Wodzisławia Śląskiego oraz Młodzieżowe Centrum Kariery z Pszowa. Głównym celem było przedstawienie aktualnej sytuacji na rynku pracy, wskazania możliwości podjęcia pracy krótkoterminowej w czasie wolnym od nauki, a także zapoznanie z działalnością poszczególnych jednostek Ochotniczych Hufców Pracy. Odwiedzający stanowiska wystawiennicze mieli okazję do rejestracji w wybranej jednostce poprzez uzupełnienie ankiety poszukującego pracy, a osoby zainteresowane otrzymały skierowania do pracodawców. Ponadto młodzi ludzie poznali tematykę szkoleń, z których będą mogli skorzystać po skończeniu szkoły średniej realizowanych przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego oraz zakres wsparcia świadczony przez doradczynię zawodową z Młodzieżowego Centrum Kariery w Pszowie. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, w szczególności tegorocznych maturzystów, którzy po skończeniu nauki wejdą na rynek pracy.

Autor tekstu: Dorota Cnota - pośrednik pracy

Autor zdjęć: Dorota Cnota - pośrednik pracy

Data publikacji: 17.02.2017

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info