Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

UWAGA PRACODAWCY ! 

WAŻNE INFORMACJE  DOTYCZĄCE REFUNDACJI:


 POBIERZ


 

KURS ZAWODOWY W ŻYWCU

 alt=

W żywieckim Hufcu Pracy rozpoczęły się zajęcia kursu zawodowego kosmetyczka –wizażystka w ramach projektu EFS - „Akcja Aktywizacja”.

Szkolenie, który obejmuje 150 godzin dydaktycznych, prowadzone jest przez dyplomowaną kosmetyczkę Katarzynę Matusik w gabinecie kosmetycznym „Babski Azyl” w Żywcu. Kurs rozpoczął się od zajęć, które dotyczyły przestrzegania zasad bhp obowiązujących w gabinecie kosmetycznym. Podczas szkolenia beneficjentki nauczą się wizualnego określenia rodzaju cery, wykonywania maseczek kosmetycznych, henny rzęs i brwi, paznokci żelowych oraz manicure klasycznego i hybrydowego. W trakcie szkolenia zrealizowana zostanie również tematyka dotycząca wykonania depilacji. Ponadto uczestniczki kursu nauczą się wykonywania zabiegu mikrodermabrazji, manualnego oczyszczania skóry oraz peelingu kawitacyjnego. Nie zabraknie także nauki wykonywania makijażu dziennego, ślubnego, biznesowego czy też makijażu w stylu solarnym i lunarnym. Kurs zakończy się egzaminem, a po jego zdaniu każda uczestniczka otrzyma certyfikat, stypendium oraz zostanie pokierowana na staż zawodowy zgodnie z kierunkiem kursu. Zdobyte w projekcie kwalifikacje, wiedza i umiejętności z całą pewnością zwiększą szanse naszych uczestniczek na zdobycie zatrudnienia i usamodzielnienie się.

Autor tekstu: Małgorzata Siwek - starszy wychowawca HP w Żywcu

Autor zdjęć: Małgorzata Siwek - starszy wychowawca HP w Żywcu

Data publikacji: 29.03.2017

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info