Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

KOSMETYCZKI Z JAWORZNA

 alt=

W Jaworznie dobiegła końca realizacja projektu „Obudź swój potencjał” i kończy się ostatnia forma wsparcia – staże zawodowe. Dwudziestu uczestników projektu realizuje trzymiesięczne staże w zawodach: magazynier, spawacz, pracownik biurowy i kosmetyczka. Dla młodych osób staż jest szansą do pokazania się z jak najlepszej strony jako pracownik, szansą do nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych w wybranym przez siebie zawodzie, a także szansą na wejście na rynek pracy i podjęcie zatrudnienia.

Ze względu na zapotrzebowanie rynku i dużą popularność usług kosmetycznych, aż pięć uczestniczek projektu odbywa staż w zakładach kosmetycznych i szkoli się w tym zawodzie. Pomimo dużej liczby zakładów świadczących takie usługi w Jaworznie, stażystki i pracownice mają ręce pełne pracy, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, a terminy zabiegów są ustalane z dużym wyprzedzeniem. Niewątpliwą zaletą tego zawodu jest możliwość pracy na własny rachunek, niemniej ze względu na specyfikę usług jest to zawód wymagający pewnych cech artystycznych, które decydują w przyszłości o ilości klientów.

Autor tekstu: Ewa Chmielewska

Autor zdjęć: Anna Tekieli

Data publikacji: 08.04.2017

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info