Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

FLORYSTA - HIT SZKOLEŃ ZAWODOWYCH W RADZIONKOWIE!

 alt=

Młodzieżowe Centrum Kariery w Radzionkowie realizowało projekt „Obudź swój potencjał - EFS”. Jednostka w zakresie przygotowania zawodowego realizowała kursy w zawodach: sprzedawca, magazynier, pracownik biurowy wraz z kadrami i płacami, magazynier, operator maszyn CNC oraz florysta.

W najbardziej kreatywnym ze wszystkich kursie florysty uczestniczyły 4 panie pod czujnym okiem specjalisty pani Barbary Słomki – właścicielki Studia Florystycznego „STOKROTKA” w Bytomiu. Po zdaniu egzaminów zawodowych 2 uczestniczki - Karolina Kasprzak i Ewa Marzec - zakwalifikowały się na staż, na którym uczyły się obsługi klienta, wykonywania kompozycji kwiatowych, bukietów i stroików okolicznościowych, florystyki ślubnej i pogrzebowej, a także wykonywania koszy okolicznościowych. Praca w tym zawodzie jest trudna, wymagająca wysiłku fizycznego, zdolności manualnych, cierpliwości i wyczucia estetyki, które dodatkowo należy połączyć z oczekiwaniami klienta.

Autor tekstu: Edyta Monasterska - doradca zawodowy MCK w Radzionkowie

Autor zdjęć: Barbara Słomka

Data publikacji: 11.04.2017

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info