Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

GLIWICKI KIERMASZ W URZĘDZIE PRACY

29 sierpnia 2017r. Punkt Pośrednictwa Pracy w Gliwicach zorganizował Kiermasz Ofert Pracy. Odbył się on w Powiatowym Urzędzie Pracy, przy ul. Plac Inwalidów Wojennych 12. Uczestnikami Kiermaszu były Punkty Pośrednictwa Pracy z Pyskowic, Zabrza oraz MBP Katowice.

Odbiorcami Kiermaszu były osoby poszukujące prac dorywczych przed rozpoczęciem roku szkolnego, osoby uczące się jak i również osoby zarejestrowane w Urzędzie Pracy. Uczestnicy dowiedzieli się o Kiermaszu dzięki rozwieszonym plakatom, informacją na Facebooku, a także z umieszczonej informacji na stronie internetowej Urzędu Pracy w Gliwicach. Pośrednicy Pracy przedstawili aktualne oferty, udzielali informacji na temat rynku pracy, funkcjonowania biur, pomagali w rejestracji. Oferty jakie przygotowano dla poszukujących pracy krótkoterminowej jak i stałej to m. in. kontroler jakości, magazynier, operator maszyn, pracownik produkcji, komisjoner, kolporter ulotek, rekruter, pomocnik w reklamie, kasjer sprzedawca, wykładanie towaru i wiele innych, także wybór był spory. Oferowano również osobom przybyłym na kiermasz, oferty w ramach sieci EURES, dla osób chcących wyjechać do pracy zagranicę. Wszystkie oferty cieszyły się zainteresowaniem. Wydano skierowania na rozmowy kwalifikacyjne z pracodawcami. A osoby, które uczestniczyły w przedsięwzięciu zdeklarowały odwiedzać biura Punktów Pośrednictwa Pracy oraz przeglądać oferty pracy na stronie internetowej. Każdy mógł otrzymać ulotki, wizytówki oraz porady dotyczące stworzenia dokumentów aplikacyjnych. Dzięki miłej współpracy z Urzędem Pracy w Gliwicach, a także cieszącym się zainteresowaniem ze strony osób poszukujących różnych form zatrudnienia .

Autor tekstu: Jolanta Rosada

Autor zdjęć: Jolanta Rosada,Bożena Światowiec

Data publikacji: 30.08.2017

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info