Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

EFEKT PLUS AKTYWIZACJI MŁODZIEŻY

Uroczystym wręczeniem certyfikatów jaworznicki hufiec zakończył realizację projektu „Akcja aktywizacja - EFS” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w którym uczestniczyła lokalna młodzież.

Szeroka gama propozycji umożliwiła młodym ludziom nabycie i podniesienie kwalifikacji, które umożliwią im odnalezienie się i wejście na rynek pracy. W ramach projektu uczestnicy skorzystali z kursu prawa jazdy kat. B, kursu języka angielskiego, kursu ECDL, kursu przedsiębiorczości, treningów grupowych i indywidualnych z psychologiem i doradcą zawodowym. Przede wszystkim zdobyli nowe kwalifikacje zawodowe w zawodach: magazynier, sprzedawca z obsługą wózków widłowych i kasy fiskalnej oraz kosmetyczka/wizażystka. Zrealizowali trzymiesięczne staże zawodowe, dzięki czemu utrwalili wiedzę oraz nabyli praktycznych umiejętności w wyuczonym zawodzie. Projekt był również okazją do zmiany swojego wizerunku dzięki profesjonalnym konsultacjom ze stylistami oraz wizytami u kosmetyczki oraz fryzjera. Metamorfozy uzupełnione były zakupem zestawów ubrań w sklepach z wysokiej jakości odzieżą, w której będzie można zaprezentować się podczas rozmów kwalifikacyjnych. Projekt „Akcja aktywizacja - EFS” pozwolił rozwinąć naturalne predyspozycje młodego człowieka oraz jego mocne strony w obszarze kompetencji interpersonalnych i zawodowych. Dzięki udziałowi w projekcie 80% młodzieży podjęło zatrudnienie lub kontynuuje naukę na wyższym szczeblu edukacji.

Autor tekstu: Jolanta Kozłowska

Autor zdjęć: Jolanta Kozłowska

Data publikacji: 01.09.2017

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info