Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

O PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W ŚWIĘTOCHŁOWICACH

O_przedsiębiorczosci_w_swietochlowicach.jpg20 stycznia w Młodzieżowym Centrum Kariery w Świętochłowicach odbyły się warsztaty pt. „Własna firma – czy nadaję się na przedsiębiorcę?”.

Zajęcia poprowadziła doradczyni zawodowa Agnieszka Król z miejscowego MCK, a uczestnikami byli uczniowie szkoły zawodowej, kształcący się w zawodach: sprzedawca i fryzjer. Zajęcia miały na celu uświadomienie młodzieży istoty przedsiębiorczości oraz jej roli w życiu codziennym i zawodowym. W tym celu prowadząca zaprosiła uczniów do dyskusji na temat cech dobrego przedsiębiorcy oraz wad i zalet prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Beneficjenci chętnie wymieniali się poglądami oraz doświadczeniami.Omówiono także szczegółowo kolejne etapy zakładania własnego przedsiębiorstwa. Szczególną uwagę doradczyni zwróciła na moment tworzenia pomysłu na własną firmę, zaprezentowała kilka ćwiczeń, które korzystnie wpływają na rozwój kreatywności. Następnie uczestnicy zapoznawali się z kolejnymi formalnościami, które są konieczne do rozpoczęcia biznesu oraz wykonywali autotesty, dotyczące motywacji, osiągnięć i zdolności przedsiębiorczych. Dzięki otrzymanym wynikom zdobyli wiedzę na swój temat, na podstawie której będą mogli lepiej ocenić swoje predyspozycje do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.Zajęcia przysłużyły się w sposób szczególny do promowania postaw przedsiębiorczych wśród młodych osób. Tematyka ta jest szczególnie istotna dla przyszłych absolwentów szkół zawodowych, którzy posiadając uprawnienia do wykonywania wybranych zawodów, często decydują się na otwarcie własnej firmy.

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info