Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

PROFILAKTYCZNIE W JAWORZNIE

profilaktycznie_w_Jaworznie.jpg

W siedzibie jaworznickiego hufca pracy dla uczestników placówki 20 stycznia zorganizowano zajęcia profilaktyczne pn. „Dziękuję, nie palę”.

Spotkanie o szkodliwości palenia papierosów poprowadziła pracownica Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie Urszula Rokicka. Podczas zajęć młodzi ludzie mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną, w której zawarto wiele istotnych informacji na temat nikotyny oraz jej negatywnego wpływu na organizm człowieka w poszczególnych fazach rozwoju, zarówno w przypadku palaczy czynnych, jak i osób narażonych na palenie bierne. Ważnym punktem spotkania była możliwość zbadania się smokolizerem, urządzeniem mierzącym zawartość szkodliwego tlenku węgla w wydychanym powietrzu u palaczy lub osób przebywających w otoczeniu palących. Wyniki badania dla niektórych osób były dużym zaskoczeniem i pobudziły młodzież do refleksji i analizy problemu. W Polsce palenie tytoniu od lat stanowi jedną z najczęstszych przyczyn utraty zdrowia. Niesie za sobą poważne skutki zdrowotne, głównie schorzenia układu krążenia, oddechowego, nowotwory – to najczęściej przywoływane argumenty przemawiające za rzuceniem nałogu. Istotnym argumentem jest aspekt finansowy, jak również dbałość o wygląd zewnętrzny.

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info